15 świąteczek

Ilość vlogów, jakie oglądam, utrzymała się, gdyż w zamian tego, który przestałam, pojawiła się Giovanna Fletcher, o czym już wspominałam. Tak czy siak, rodzinka F. wymyśliła (chyba) tag Fifteen festive favourites,  w którym odpowiada się na ‚pytania’ o ulubione rzeczy związane ze świętami. 
Prawdopodobnie widzieliście już moją wersję vlogową (tak, to ten filmik powyżej 😛 ), tu jest właściwie zapis moich słów z lekkimi uzupełnieniami, gdyż mam wspaniałego hejtera, który woli, jak piszę niż bablam przed kamerą, więc specjalnie dla Niej: 
1. Ulubione świąteczne jedzonko

Tort marchewkowy jest w pierwszej dziesiątce mojego najukochańszego jedzonka (nie można się codziennie żywić słodyczami, a szkoda!) Jest pyszny, ciasto słodkie, nieco piernikowe, a masa kwaśna. Pachnie Bożym Narodzeniem.

Kiedyś się podzielę przepisem. Nie obiecuję jednak, kiedy, bo gdzieś tam mam wizję, że wydam za sto lat książkę, w której będzie mógł on prawie debiutować.

2. Ulubiony renifer

Jednym z pierwszych spektakli, jakie realizowaliśmy w gimnazjalnym kółku teatralnym, była adaptacja Królowej Śniegu. Dostałam zaszczytną rolę renifera i do tej pory jestem z tego dumna. Nie mam niestety z tego zdjęć, żeby Wam się pochwalić, dlatego jeśli czyta te słowa ktoś, kto pamięta mnie z tamtych czasów i jest w posiadaniu takowych fotografii, proszę, prześlijcie mi na maila. 

3. Ulubiony dzień Świąt

Łączy się to z odpowiedzią na pytanie nr 12. Uwielbiam Wigilię (nie, u nas prezenty rozdaje się w bożonarodzeniowy poranek, jeśli myślicie, że dlatego) Lubię atmosferę, jedzonko, pracę, to, że zawsze o czymś zapomnimy. To, że katuję kolędy z płyt CD. 

4. Ulubiona świąteczna piosenka

Zanim będziecie komentować moją karygodną pomyłkę, pamiętajcie, że vlog był filmowany po powrocie z pracy, czyli byłam nieco zmęczona. Dobra, będzie wyznanie. Przy „Have Yourself…” zdarza mi się machnąć nawet jak zmęczona nie jestem….
Tak czy siak, moje ulubione piosenki (nie mylić z kolędami, bo przy nich katuję tylko jedną z płyty CD, którą dostałam przed 1998 rokiem ;D ) – Have Yourself a Merry Little Christmas – tu w wykonaniu Elli Fitzgerald, ale każdą inną też lubię. Wykonanie BJL też Wam podeślę, ale szkoda, że połączyli to z inną piosenką.
Druga piosenka, którą wymieniłam, było Driving Home for Christmas. Przynajmniej przy wykonawcy się nie pomyliłam 😎
Ekhem, ogłoszenie drobne: Idina Menzel wydała świąteczną płytę. Powtarzam, Idina Menzel wydała świąteczną płytę! Tak, poznaliście właśnie jedną z pozycji w moim tegorocznym liście do św. Mikołaja.

5. Ulubiony świąteczny prezent

Tu naprawdę nie mam pojęcia, co mogłabym wymienić. Lubię prezenty, które wymagają czegoś od siebie. Zawsze można mi kupić książkę czy grę planszową, ale wydaje mi się, że więcej serca ma jakaś duperelka, ale do której ktoś więcej serca włoży. Wziąć ze sklepowego regału czy zamówić przez internet potrafię sama…

6. Ulubiony świąteczny film

Wymieniłam To właśnie miłość, Kevina i Holiday. To właśnie miłość jest bardzo zgrabnym filmem, łączącym wiele wątków, posiadającym klimacik, a sceny z niego stały się kultowe (np. wyznanie miłości na karteczkach) Kevin sam w domu + Kevin sam w Nowym Jorku to kolejny dowód na to, że John Hughes wielkim był. Mogę oglądać niezliczoną ilość razy, a nigdy mi się nie znudzi. Holiday jest też komedią romantyczną, ale jest też opowieścią o odnajdywaniu siebie i swojego miejsca. Plus: muzyka Hansa Zimmera. Uroczy, słodki film z happy endem i świętami. Jeśli nie widzieliście, nadróbcie w przyszłym miesiącu. 

7. Ulubiona zabawka z ‚Christmas cracker’
8. Ulubiony świąteczny suchar

Po zmontowaniu filmiku, że dwa powyższe pytania powinnam zmienić na jakąś wersję PL, ale teraz przecież dotarło do mnie, że wśród tagowanych przez mnie osób mam reprezentanta z Londynu, który może nam w szczegółach opowiedzieć o obu tych zwyczajach. Tak, proszę Cię tutaj, żebyś nam zaprezentowała, czym są te „Christmas cracker” <3

9. Ulubiona dekoracja świąteczna

Przypomnijcie mi, żebym pochwaliła się Wam w święta zdjęciem tej szopki. Dobra, nie będziecie musieli przypominać, wiecie, że jestem chwalipiętą. 

 10. Ulubiony świąteczny zapach świeczek

Nah. Świeczki zapachowe śmierdzą ;-D

11. Ulubiona świąteczna reklama

Każda, która ma „ten” klimacik. Podzielę się z Wami tegoroczną, która chwyciła mnie za serducho:

12. Ulubiona świąteczna tradycja

Patrz pkt 3. Duża, rodzinna Wigilia z toną jedzenia, śmiechu, gier planszowych (kiedyś do Pasterki walczyliśmy wszyscy w Jungle Speed albo w piłkarzyki) Czuję się wtedy filmowo. 

Chociaż na mojej bucket list jest też „spędzić przynajmniej raz święta w ciepłych krajach”, zawsze mnie ciekawiło, czy można wtedy poczuć atmosferę w takich warunkach.

 13. Ulubione świąteczne miejsce

No zobaczcie, jak tam pięknie? <3 

14.Ulubiony świąteczny fakt

Mówiłam w filmiku o czymś, co właściwie nazywa się Parkiem Świętego Mikołaja. Jest już czynny, więc jak tylko znajdę wolną chwilę, zamierzam się tam wybrać. Chcecie vlogową relację? 😀

15. Ulubiony gadżet bałwanka

Znów gimnazjalna anegdotka! Wzięło mnie na wspominki, może wypadałoby zorganizować zlot starej klasy? No ale nieważne. Tak czy siak, startowałam pewnego razu w wyborach na przewodniczącą szkoły i wiecie, jakie miałam błyskotliwe hasło wyborcze?

„Głosuj na Ewkę, dostaniesz marchewkę!”

Obiecałam, że otaguję moje koleżanki-też-blogerki, więc voila:  
Ala z alniac.com, żebyś poczuła świąteczny nastrój,  
Róża z Patrz, jaki film, żeby zaśmiecić Twój uporządkowany blog wpisem lajfstailowym- tak w ramach prezentu urodzinowego 😀 
M. i Dori, żeby miały od czego zacząć ;-D
I Debi, bo wiem, że mnie czyta <3

Co macie zrobić? Kopiujecie pytania, wklejacie do siebie i potem wybieracie kilka kolejnych osób, które mają to zrobić.
PS. Jak będziemy wrzucać te posty na portale społecznościowe, dodajmy hashtag #15świąteczek (polskie tłumaczenie powstało w wyniku mojego vlogowego przejęzyczenia ;D ) – dzięki temu będziemy mogły obserwować, jak akcja się rozrasta <3

3 Replies to “15 świąteczek”

  1. Dzięki za nominację :D. Postaram się wrzucić na Mikołajki :).

  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

Dodaj komentarz