„Czas cudów, czyli opowieści pod jemiołą” [zapowiedź]

Jeśli chodzi o święta Bożego Narodzenia, jestem jak hipermarket. Wystarczy, że wybije północ drugiego listopada, a ja już wpadam w nastrój nucenia świątecznych piosenek i szykowania niespodzianek dla najbliższych. Już w sobotę kupiłam sobie światełka i gadżety na ebiXmas. Tak, w tym roku też obchodzimy, a dzięki dwóm książkom ten ebiXmas będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. O pierwszej z nich opowiem Wam w czwartek, ale teraz przyjrzyjcie się uważnie okładce.

Czas cudów, czyli opowieści pod jemiołą to zbiór dziesięciu obyczajowych opowiadań pełnych świątecznej magii i rodzinnego ciepła. Niektóre autorki możecie już znać, inne dopiero zaczynają przygodę z pisaniem. Niektóre zadomowiły się w swoim gatunku, a inne próbują sił w całkiem nowym. W najbliższy czwartek będziecie mogli posłuchać moich przemyśleń na youtubku o książce (tylko wcześniej muszę zamontować lampki!), dlatego tu pozwolę sobie zamieścić tytuły tych świątecznych opowieści:

  1. Joanna Dorota Bujak – Zwyczajny cud
  2. Małgorzata Falkowska – Bieda bogactwem zwana
  3. Anna Harłukowicz- Niemczynow – Dziesięć dobrodziejstw
  4. Joanna Jax – Panna śliczna
  5. Patrycja May – Niecicha noc
  6. Carla Mori – Nastroik
  7. Joanna Pypłacz – Angielska kolęda
  8. Diane Rose – Światło w ciemności
  9. Beata Schoenmakers – Wypożyczony tata
  10. Łucja Wilewska – Doktor z alpejskiej wioski

I to jest najlepszy moment, żeby pochwalić się, że na książce będzie znajdować się moja rekomendacja. Zostałam poproszona o napisanie kilku słów do jednego z opowiadań, co ciągle jest dla mnie nowością i mam obawy, czy sobie poradziłam, dlatego biegnijcie w przyszłym tygodniu do księgarń i mi powiedzcie, jak wyszło.

Premiera tytułu już podczas Śląskich Targów Książki, 10 listopada, a autorki możecie poznać na facebooku wydawnictwa Videograf.

Dodaj komentarz