„Czas mumii, czyli serce w bandażach” Alex Falcone, Ezra Cox [zapowiedź]

Gdy kilka dni temu otrzymałam maila z propozycją książki do recenzji, od razu przeczytałam krótką informację o tej nowości zamieszczoną na stronie wydawnictwa. Tak mnie to rozbawiło, że minutę później czytałam ją na głos koleżance z pracy! Zresztą, sami przeczytajcie:

„Sofia jest zwyczajną licealistką, która martwi się o zadania domowe i opinię innych uczniów, kiedy pojawia się ON: szalenie przystojny nowy uczeń, skryty za warstwą rozkładających się bandaży, wpatrujący się w nią pustymi oczodołami. Sofia bierze go za zwykłego hipstera, ale może ten zagadkowy nieznajomy skrywa coś więcej?

 

Tak. On jest mumią.

 

Naprawdę nie trzymamy tego w tajemnicy. Okazuje się, że to mumia. To książka o dziewczynie, która zakochuje się w mumii.

 

Czytaliśmy książki YA o nastoletnich dziewczętach, które nieświadomie zakochują się w wampirach, wilkołakach, aniołach, demonach, wróżkach, syrenach, czarnoksiężnikach i trollach. Poważnie, jedna była o trollach. Nadszedł czas mumii.”

To zapowiedź książki „Czas mumii, czyli serce w bandażach” autorstwa Alexa Falcona i Ezry Foxa, która ukaże się u nas pod koniec kwietnia. Muszę przyznać, zaintrygowała mnie, ale nie tak bardzo, jak historia i plany wydawnictwa, które za nią stoi.

czas mumii okładka

Mianowicie książka ma się ukazać nakładem Wydawnictwa dziwny pomysł. Słyszeliście o nim kiedyś? No właśnie. To pierwsza książka, debiucik tego wydawnictwa, ale wystarczy poczytać informacje na stronie, by mieć bardzo duże nadzieje (i wymagania) wobec tytułów, jakie będą się ukazywać. Mnie kupiono już algorytmem zamieszczonym w rubryce, w której wydawnictwo się przedstawia. Trzymam więc mocno kciuki i mam nadzieję, że lektura tej książki okaże się ciekawą przygodą.

Już niedługo opowiem Wam na youtubku, czy moje oczekiwania się sprawdziły. Możecie w wolnej chwili polubić fanpejdż wydawnictwa dziwny pomysł na facebooku– wtedy będziecie mieć dostęp do informacji o książkach na bieżąco- oraz wesprzeć moje nowe hobby i śledzić tytuł na portalu LubimyCzytać.pl.

Dodaj komentarz