Od dziś na moim profilu na Facebooku trwa konkurs, w którym możecie wygrać powieść Anny H. Niemczynow „Bluszcz”. Książka była bohaterką jednego z wakacyjnych Czytających Czwartków, więc jeżeli oglądaliście uważnie, wiecie, że warto wziąć udział. 

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie „Jaka roślina znalazłaby się w tytule książki o Twoim życiu i dlaczego?” w komentarzu do grafiki konkursowej.  Tam też są zamieszczone wszystkie zasady. Nie mogę się doczekać tych wszystkich inspirujących odpowiedzi. Pytanie może wydawać się skomplikowane, ale na refleksję i wybranie odpowiedniej przedstawicielki flory macie aż dwa tygodnie. 

A jaka roślina znalazłaby się w książce o mnie?

Może lipa, która stała przy moim oknie w dzieciństwie? Może wrzos, który kupiłam w supermarkecie zaraz po tym, jak mój przyszły małżonek mi się oświadczył, żebyśmy mieli trwałą pamiątkę? Wprawdzie nie okazała się taka trwała, bo nie przeżyła niefortunnego spotkania z kosiarką. Może słonecznik, który wydaje mi się pasować do mojego charakteru? Może paprotka tak stereotypowo wiążąca się z moim wymarzonym miejscem pracy?

Przyznam się szczerze, że samo zastanawianie się nad tym pobudza do wędrówek po swoich wspomnieniach i osobowości, więc życzę wam wspaniałych, roślinnych podróży. Bierzcie udział!