Poradnik prezentowy: Prezenty LAST MINUTE

Za dwa dni Gwiazdka, a Wy nie macie prezentu dla kogoś bliskiego? W ostatniej chwili dowiedzieliście się, że ciocia jednak wpadnie na Wigilię? Kurier wysłał Waszą paczkę do Warszawy w stanie Indiana? Podam Wam kilka pomysłów na szybkie prezenty; może coś jeszcze uda się Wam wykorzystać. 
Warto zaznaczyć, że takie prezenty nie oznaczają, że nam nie zależy. Po prostu można stworzyć je w miarę prosto i szybciutko, a czasami mogą być trafione lepiej niż kolejny krawat czy koszula.

1.  Książka kucharska + składniki

Wykorzystane przeze mnie podczas tegorocznych Mikołajek. Za jednym zamachem „załatwione” dwie osoby. Mama została obdarowana „Jadłonomią” Marty Dymek, a Tata w koszyku (dobra, teraz muszę się do tego głośno przyznać, było to ładnie opakowane pudełko po butach ;< ) dostał składniki na jedną z potraw i numer strony. Całkiem dużo śmiechu, a każdy dostał to, co lubi. Kilka dni później zostałam wykorzystana do przygotowania wegańskich burgerów i nasze zadowolone brzuszki tylko potwierdziły, że był to dobry pomysł. 

2. Słoik szczęścia 

Może być w wersji skrzyneczka, pudełko, koszyczek. 
Wykonać też można na dwa sposoby. Łatwiejszy to po prostu pusty słoik, można dołączyć notesik z przylepnymi karteczkami do wypełnienia i wrzucenia tam później. Właściwie cała praca polega na tym, żeby ten słoik/pudełko było ładne. Macie zwykły pojemnik po ogórkach? Google dostarczy Wam setki pomysłów, jak go ozdobić. 
Bardziej pracochłonny sposób to wrzucić do niego myśli, wspomnienia, cytaty, do „czytania w złe dni”. Też jest mnóstwo metod, jak sprawić, żeby te karteczki wyglądały prześlicznie. Jeśli macie trochę zdolności manualnych, możecie nawet spróbować stworzyć małe gwiazdki origami. Nie bójcie się, zwykłe małe składane karteczki czy zwijane w ruloniki też sprawią dużo radości. 

3. Terminarz dobrych myśli

Coś, co wydaje mi się idealnym prezentem na koniec roku. 
Kupujecie terminarz na 2016; uzupełniacie go o daty urodzin, rocznice, dodajecie trochę heheszków z kalendarza świąt nietypowych, budujące myśli z ukochanych książek obdarowywanej osoby. Może już macie jakieś wspólne plany na ten nadchodzący rok, to wtedy też dopisujecie przypominajkę o tym. 
Dzięki temu osoba, która będzie sięgała do kalendarza, żeby wpisać „egzamin” czy „wizyta u dentysty”, zerknie na inne strony, strony od Was i się uśmiechnie. 

4. ebikarty ;D

Przynajmniej u nas funkcjonuje to pod takim określeniem, ale równie dobrze mogą to być „bony dobrej żony” czy „kupony Mietka”. Wymyślamy kilka różnorodnych rzeczy, które możemy zrobić dla drugiej osoby, choć niekoniecznie to lubimy. Zbieramy wszystkie i wypisujemy na kolorowych kartkach. Możemy połączyć w całość, możemy zostawić luzem jak karty do gry. Moje ostatnie ebikarty były laminowanymi prostokącikami i miały na sobie hasła typu „wyjście na techno”. Prezent się spodobał, przydał i teraz ślicznie wygląda w pudełeczku pełnym wspomnień. 
Dobra, to tyle ode mnie. A może Wy macie jakiś sprawdzony sposób na prezent last minute? Podzielcie się!

Dodaj komentarz