Jak zrobić różdżkę magiczną? [ HARRY POTTER DIY]

Jestem cebulakiem i gdy zobaczyłam, że oficjalnie różdżki w potterowych sklepach są tak drogie, nie mogłam pozwolić na to, by mój portfel ucierpiał. Internetowe tutoriale przyszły mi jednak z pomocą i udało mi się zrobić własną różdżkę, o czym chętnie Wam dzisiaj opowiem. Jeśli wolicie oglądać, to na końcu tej notki znajdziecie filmik, w którym o tym opowiadam.

WERSJA DARMOWA:
Najbanalniejszym sposobem na zdobycie magicznej różdżki jest spacer do lasu i znalezienie na ziemi odpowiedniego patyka. Możecie zaszaleć, pomalować farbą lub przyczepić gwiazdkę z kolorowego papieru. Tak czy siak, wielkiej filozofii w tym nie ma, ale efekt też nie jest najlepszy na świecie.

WERSJA „PO PINIĄDZACH”:
Opowiem wam, jak zrobiłam moją różdżkę.
1. Znalazłam odpowiedni patyk (to nie jest aż tak proste, jakby się to mogło wydawać, bo chciałam, żeby do mnie „przemówił”).
2. Pistolet z gorącym klejem posłużył mi do zaznaczenia miejsca, w którym trzymam różdżkę, jej początku i końca oraz stworzenia drobnej dekoracji mniej więcej na środku.
3. Dookoła miejsca, w którym trzymam różdżkę, przykleiłam perełki (rzekomo z certyfikatem autentyczności, ale raczej to były po prostu koraliki za pół darmo ze straganu)
4. Całość pomalowałam czarną farbą akrylową.
5. Gdy wyschło, dodałam na wspomnianych wyżej perełkach brązowy lakier do paznokci z delikatnym brokatem. Ot tak, żeby było ładniej.
6. Całość pokryłam bezbarwnym lakierem do paznokci (żeby ładnie świeciło i żeby farba nie brudziła). Ku mojemu zaskoczeniu, różdżka zmieniła się z czarnej w granatową, ale to widocznie już zaczęły działać czary.

Ogólnie przekonałam się, że nie jest to takie straszne, jak mi się wydawało. W końcu nawet mnie udało się to zrobić. Dekorować różdżkę można właściwie czymkolwiek, co wpadnie nam w ręce i uda się do niej przykleić. Podejrzewam, że jeszcze kilka razy zrobię takie „cudeńka” dla znajomych czy przyjaciół. Spodobało mi się to na tyle, że teraz często w wyszukiwarkę wpisuję HARRY POTTER DIY i marzy mi się robienie gadżetów inspirowanych tym moim ulubionym światem. Tu właśnie mam do was pytanie. Co robiliście? Czym możecie się pochwalić? Co możecie polecić dla osoby, której naprawdę rzadko udaje się coś stworzyć? Czekam na inspiracje od was!

Dodaj komentarz