Nowości na wiosnę od Wydawnictwa Wilga!

Marzec dobiega końca, mam nadzieję, że już za parę dni będziemy mogli cieszyć się pachnącą i kwitnącą wiosną. Póki jednak pogoda za oknem nie zwiastuje dobrych rzeczy, warto ucieczki szukać w książkach. Oto krótki przegląd nowości od Wydawnictwa Wilga, które od wielu lat specjalizuje się w książkach dla dzieci i młodzieży.

krok po kroku

Krok po kroku to seria pomagająca dzieciom i ich rodzicom wspólnie przechodzić przez najważniejsze wydarzenia w życiu najmłodszych. Stymulująca wzrok i wspierająca rozwój niemowląt od pierwszych miesięcy życia, jest także wsparciem przy zdobywaniu zupełnie nowych umiejętności. Dzięki zabawnej treści autorstwa Urszuli Kozłowskiej i dowcipnym ilustracjom Agnieszki Matz lektura szybko staje się wspólną zabawą.

 

krolik franek

Królik Franek – Marta Krzemińska
Seria czytanek dla starszych przedszkolaków, której głównym bohaterem jest królik. Zwierzak, jak każdy mały zwierzak, chodzi do przedszkola, ma przyjaciół i masę różnych przygód. Książeczki skupiają się jednak na emocjach głównego bohatera, również tych trudniejszych – złości, smutku, strachu. Z wszystkimi mały królik musi się zmierzyć, ale jak zwykle wszystko zawsze się dobrze kończy.

 

ogóras

Ogóras. Ale jazda! – Eliza Piotrowska
Ogóras. Ale jazda! to książka, która urzeknie nie tylko małoletnich miłośników aut. Światła jak denka od butelek, siedzenia jak w starym kinie, kształt parówki albo ogórka… Tak czasem mówią o nim nowoczesne samochody. To prawda, że Ogóras jest zabytkowym autobusem z minionej epoki, ale ma styl i jest niezawodny!

Wciągająca dla dziecka, a nieco sentymentalna dla rodzica, opowieść sięgająca realiów PRL-u, kiedy to ulice zapełniały nysy, tarpany, ogórasy i syrenki. Przepiękne ilustracje i piękna opowieść o przyjaźni, przywiązaniu i miłości podbija serca i młodych czytelników i ich rodziców.

 

wielka księga ssaków
Wielka Księga Ssaków– Yuval Zommer

Pięknie ilustrowana Wielka Księga Robali szturmem zdobyła serca czytelników i recenzentów, dosłownie znikając z półek księgarnianych. Teraz jej autor, Yuval Zommer, przygotował kolejny tom fascynujących historii ze świata zwierząt. W Wielkiej księdze ssaków uda się nam dowiedzieć, dlaczego wilki wyją do księżyca, czy hieny potrafią śmiać czy też za co hipopotamy lubią wodę.

 

psierociniec 2
Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu– Agata Widzowska

Miłośnicy psów z pewnością będą zachwyceni nową książką Agaty Widzowskiej. Jest to wzruszająca historia psa o imieniu Budzeł, który pewnego razu traci węch, wyrusza więc na jego poszukiwanie, napotykając przy okazji na przeróżne przygody. Książkę można czytać jako luźną kontynuację pierwszej części Psierocińca lub też jako zupełnie osobne opowiadanie.

 

kłopoty za rogiem
Kłopoty za rogiem– Chris Higgins

Ośmiolatki Bella i Magda poznają się, gdy Bella wprowadza się z rodzicami i młodszym bratem do nowego domu. To duży, ale i stary dom na wsi, w którym jest mnóstwo ciekawych, ale i strasznych zarazem zakamarków. Bella nie jest zbyt zadowolona z nowego lokum do czasu, kiedy okazuje się, że jej sąsiadką jest Magda. Razem dziewczynki rozpoczynają wspólne przygody, które składają się na piękną opowieść o przyjaźni, lojalności i sile wyobraźni.

 

kod przyjazni
Dziewczyny kodują. Kod przyjaźni– Stacia Deutsch

Lucy nie może się doczekać zajęć w szkolnym klubie kodowania. Ma cel – chce się nauczyć programowania, żeby stworzyć aplikację, która usprawni życie chorego wujka. Gdy ktoś zacznie jej wysyłać zaszyfrowane wiadomości, będzie potrzebowała pomocy koleżanek z klubu. Wkrótce Lucy odkryje, że kodowanie, przyjaźń i dobra zabawa mają ze sobą wiele wspólnego…
Wydawnictwo możecie śledzić w mediach społecznościowych:

W przyszłym miesiącu będziecie mogli usłyszeć kilka słów o wymienionych wyżej książkach (przynajmniej o części z nich) w Czytającym Czwartku, a właściwie, czymś, co będzie Czytającym Czwartkiem 2.0, ale jeszcze nie ma odpowiedniej nazwy.

 

 

Okładki i opisy książek zaczerpnięte z materiałów prasowych wydawcy.

Dodaj komentarz